آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

فهرست مطالبی که در این مقاله خواهید خواند .

ساندویچ پانل چیست 

مزایای استفاده از ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل 

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل سقفی

انواع پانل ماموت بر اساس جنس لایه میانی و خارجی

ساندویچ پانل پلی اورتان

نحوه نصب ساندویچ پانل

اولین و بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در ایران

کاربرد ساندویچ پانل پیش ساخته ماموت

قیمت ساندویچ پانل

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟
آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

معرفی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یک متریال ساختمانی پیش ساخته در زمینه ساخت و ساز می‌باشد. پانل‌ ساندویچی شامل دو لایه سفت و سخت است که به دو طرف یک هسته سبک وزن متصل می‌شود. به کارگیری عایق در تولید پانل بسیار حائز اهمیت است. در واقع فوم عایق، پانل ساندویچی را به گزینه مناسبی برای ساخت ساختمان‌های مختلف و سیستم‌های حامل تبدیل می‌کند. پانل‌های ساندویچی گاهی اوقات به عنوان پانل‌های کامپوزیت یا پانل‌های عایق بندی ساختاری نیز نامیده می‌شوند.

ساندویچ پانل از جمله جدیدترین مصالح ساختمانی بشمار می‌رود و در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و پنل سقفی تولید و عرضه می‌شوند. ساندویچ پانل به طور گسترده‌، به عنوان یک روکش خارجی برای ساختمان‌های تک و چند طبقه‌ای و یا انواع سازه‌های صنعتی و پیش ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساندویچ پانل سردخانه ای –  ورق رنگی شیروانی –  قیمت نصب ساندویچ پانل  –  ساندویچ پانل ارزان –  لیست قیمت ساندویچ پانل –

مزایای استفاده از ساندویچ پانل

ساندویچ پانل پیش ساخته ماموت و دلایل استفاده از آن

تنوع در طرح و رنگ 

ضمانت محصول تولید شده

قیمت پایین و سرعت بالا در نصب

سبک بودن ساندویچ پانل‌های ماموت در مقایسه با سایر مصالح

سبک وزن بودن و سهولت و سرعت نصب , نصب و اجرای راحت و آسان

مقاومت در برابر آب و هوا و مناسب برای تمام اقلیم‌ها

دارای رنگ‌های زیبا و متنوع

حمل و نقل و جابجایی آسان ,استفاده در پروژه‌های مختلف

کاهش انتقال رطوبت به داخل سازه ,انتقال صوت و حرارت کاهش می‌یابد

دارای قابلیت شستشو و کاملا بهداشتی مقاوم در برابر تجمع میکروب‌ها و قارچ‌ها

مقاوم در برابر زلزله، رانش زمین، باد، طوفان، کولاک، برف و شن

ساندویچ پانل ماموت در مقابل زنگ زدگی و خوردگی کاملا مقاوم بوده

در هنگام بروز حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله و رانش زمین بسیار مقاوم است.

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟
آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع ساندویچ پانل 

ساندویچ پانل ماموت در دو گروه اصلی ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تقسیم بندی می‌شوند؛ که هر کدام از این نوع پانل‌های ساندویچی با توجه به ساختار و جنس لایه‌های به کار رفته انواع متفاوتی دارند. گروه صنعتی ماموت با به کارگیری باکیفیت‌ترین مواد در ساخت و تولید این محصولات، از پیشتازان تولید و فروش ساندویچ پانل در خاورمیانه می‌باشد.

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پنل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی آماده است که جهت پوشش دیوارهای خارجی و همچنین دیوارهای پارتیشین داخلی استفاده میگردد . پانل ساندویچ دیواری معمولا دارای شیارهای هستند که به دلیل ایجاد مقاومت بیشتر و همچنین چسبندگی بهتر فوم به ورق ایجاد میگردند .

ساندویچ پانل دیواری به عنوان پوششی برای دیوارهای منازل مسکونی، دیوار سوله، کارگاه و همچنین سردخانه‌ها کاربرد دارد. پانل دیواری نسبت به پانل ساندویچی سقفی دارای گام‌هایی با ارتفاع کمتر است. در لایه میانی این محصول اغلب از فوم پلی اورتان، پلی استایرن و همچنین فوم xps استفاده می‌شود. همچنین برای دیواره‌های سردخانه‌ها از ساندویچ پانل دیواری با ضخامت ۱۰ سانتی‌متر استفاده می‌شود. ساندویچ پانل برای کاربردهای سردخانه‌ای و ساخت پارتیشن از پنل‌ها با ضخامت ۲ الی ۴ سانتی‌متر استفاده می‌شود.

مدل های تولید ساندویچ پانل های دیواری 

صاف ( DNS)    شیاردار (DND )    پیچ مخفی ( RPO) 

ساندویچ پانل سقفی

پانل‌های سقفی به عنوان سقف سازه‌های گوناگون کاربرد دارند. مقاومت بالا در برابر شرایط جوی از جمله خواص این نوع از ساندویچ پانل‌ می‌باشد. ساندویچ پنل سقفی با ضخامت ۴ الی ۱۰ سانتی‌متر تولید می‌شود. تفاوت پانل سقفی و دیواری در طراحی ورق بیرونی آن‌ می‌باشد. این نوع از ساندویچ پانل به گونه‌ای طراحی شده که با داشتن همپوشانی از ورود آب به داخل سازه جلوگیری می‌کند. ساندویچ پانل سقفی جهت جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان‌ها از گام‌های بلندتری نسبت به پانل دیواری برخوردار است. لایه‌های ورق بیرونی این پانل معمولا از ورق آلوزینک و گالوانیزه ساخته می‌شوند. لایه میانی این پنل نیز از فوم پلی اورتان است چرا که این فوم، عایق خوبی در برابر صوت و حرارت است.

ساندویچ پانل های سقفی میبایست به گونه ای طراحی و تولید شوند تا در مقابل عوامل مختلفی از جمله نور خورشید , برف و باران , رطوبت و شرایط خاص جوی مقاوم باشند . همپوشانی عالی این نوع ساندویچ پانل ها به گونه ای است که باعث آب بندی کامل و زیبایی سطح سازه میگردد .

ساندویچ پانل سردخانه ای 

از آنجا که یکی از مهم ترین مشخصات مورد نیاز هر سردخانه پایین بودن مبادله دما با محیط بیرون میباشد , استفاده از ساندویچ پانل هایی که با استفاده از بهترین جنس عایق های پلی یورتان ساخته شده باشند و ساختار فاق و زبانه آنها به شکلی باشد که باعث هوابندی کامل محیط شود و نیز استفاده از درب های سردخانه ای خاص , بسیار حائز اهمیت است 

 در دنیای ماموت با ساخت ساندویچ پانل های ویژه سردخانه با مشخصات فنی خاص و همچنین با توجه به امکانات بی نظیر , قادر به تولید درب های سردخانه ای از جنس فایبر گلاس هستیم .

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟
آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع پانل ماموت بر اساس جنس لایه میانی و خارجی

همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم از این پانل‌ها برای پوشش سقف و دیوارهای انواع سازه استفاده می‌شود. اجزای ساندویچ پانل ماموت شامل یک هسته مرکزی و دو لایه خارجی می‌باشد. پانل‌های سقفی و دیواری ماموت بر اساس جنس لایه درونی و بیرونی به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.

انواع ساندویچ پانل بر حسب لایه بیرونی

ساندویچ پانل گالوانیزه

ساندویچ پانل آلوزینک

ساندویچ پانل آلومینیوم

انواع ساندویچ پانل بر حسب لایه درونی

ساندویچ پانل XPS

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم شیشه

ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان از فوم پلی یورتان در هسته میانی پانل تشکیل شده است. این عایق از ترکیب پلی یول، ایزوسیانات و همچنین کاتالیزور تشکیل شده است. فوم پلی اورتان استفاده شده در ساندویچ پانل‌ها عایق بسیار قدرتمندی می‌باشد. وجود خلل و فرج در پانل‌ها باعث ایجاد ویژگی عایق بودن حرارتی و صوتی این فوم شده است. پنل پلی یورتان به دلیل ویژگی مقاومت فشاری بالا به یکی از بهترین مواد پیش ساخته کشور تبدیل کرده است.

اولین و بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در ایران

چنانچه تاریخچه تولید ساندویچ پانل را بدانید متوجه می‌شوید که شرکت دنیای ماموت اولین تولیدکننده ساندویچ پانل در سه دهه اخیر در ایران می‌باشد و با دارا بودن نیروهای ماهر و استفاده از دستگاه‌هایی پیشرفته و مجهز در خط تولید ساندویچ پنل، به وسیله مرغوب‌ترین و بهترین مواد اولیه توانسته پس از گذشت سال‌ها با رعایت ایمنی در تولید ساندویچ پانل، همچنان بهترین تولیدکننده و صادرکننده پانل ساندویچی دیواری و سقفی در داخل و خارج از کشور باشد. این شرکت با تولید انبوه خود بسیاری از نیازهای صنعت را تامین نموده و گام‌های موثری برای تولید بیشتر، بهتر و تحویل فوری ساندویچ پانل برداشته است. باعث افتخار است که بزرگ‌ترین پروژه‌های مربوط به سازه‌های ساندویچ پانلی در دست شرکت ماموت قرار دارد.

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟
آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد ساندویچ پانل پیش ساخته ماموت

جایگاه سوخت ,ساخت کلین روم , ویلا و اتاق نگهبانی , کیوسک مطبوعات , سرویس بهداشتی , پوشش آشیانه فرودگاهی , پوشش سقف و دیوار سوله , ساخت انواع کانکس و خانه‌های پیش ساخته , ساخت سالن‌های ورزشی و سازه‌‌های صنعتی , ساخت انواع سردخانه‌های ثابت، متحرک و صنایع برودتی ,ساخت اتاق‌های ایزوله، بیمارستان‌های سیار، لابراتوار، درمانگاه‌ها و اتاق عمل

ساندویچ پانل سردخانه ای –  ورق رنگی شیروانی –  قیمت نصب ساندویچ پانل  –  ساندویچ پانل ارزان –  لیست قیمت ساندویچ پانل –

نحوه نصب ساندویچ پانل

برای نصب این مصالح پیش ساخته از ابزار مختلف و مخصوص استفاده می‌شود؛ زیرا زمانی که پانل‌ها کنار هم قرار می‌گیرند باید محل نصبشان کاملا محکم بوده و از چفت شدن آن‌ها کاملا مطمئن شویم. این کار باید توسط افراد مجرب و کارآزموده انجام شود تا دقت لازم را هنگام چفت شدن ساندویچ پانل‌ها به دلیل ویژگی نر و مادگی، به وسیله پیچ واشردار و چسب عایق کاری بکار رود. بعد از مراحل ذکر شده نوبت به مرحله آب بندی ساختمان می‌‌رسد به همین دلیل قبل از اتصال کامل آن‌ها باید محل درزشان با اسپری پلی اورتان پر شده و قبل از اینکه چفت شوند باید پانل دیگر جا زده شود تا آب بندی آن‌ها بهتر انجام شده و چسبندگی بیشتری پیدا کنند و پانل‌ها بتوانند از نفوذ گرما، سرما، رطوبت، حرارت و … جلوگیری کنند.

قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل با توجه به مصالح ساختمانی سنتی و ویژگی‌ها و کاربردهای متنوع آن جزو متریال بسیار مقرون به صرفه محسوب می‌شود. شرکت ماموت به عنوان یکی از معتبرترین صنایع کشور با به کارگیری از به روزترین تکنولوژی روز دنیا یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان ساندویچ پانل در ایران بشمار می‌رود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل ماموت با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

در این مقاله در مورد  ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟و دلیل استفاده از پنل ساندویچ در پروژه ها با هم به بررسی پرداختیم اگر سوالی مد نظر شما میباشد که این مقاله پاسخگو آن نیست میتوانید از طریق شماره های درج شده درسایت با مشاوران و متخصصان شرکت تماس بگیرید. ما هر زمان پاسخگو تماس های شما هستیم 

لذا به منظور اطلاع قيمت ساندويچ پانل و دریافت مشاوره رایگان فنی و نصب  مي‌توانيد از طريق راه‌هاي ارتباطي ذکر شده در سايت با کارشناسان فروش شرکت دنياي ماموت در ارتباط باشيد و اطلاعات لازم را در اين خصوص دريافت نماييد

7865 382 0912

2717 3222 028

نصب ساندویچ پانل

لیست نصابان ساندویچ پانلمشتریان ما می توانند ما را از بین برترین شرکت های حاضر لیست نصابان ساندویچ پانل برای پروژ های خود انتخاب کنند تولیدکنندگان ساندویچ پانلکمپانی ساندویچ پانل با بیش از سه دهه تجربه در نصب و اجرای ساندویچ پنل جزء تولیدکنندگان ساندویچ پانل می باشد. دنیای ماموتتوانسته ایم با تولید ساندویچ پانل با کیفیت گام مهمی در...

انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل انواع ساندویچ پانل ساندویچ پانل چیست What is a sandwich panel برای آشنایی بیشتر با ساندویچ پانل چیست ؟ درباره ساندویچ پانل ادامه مطلب را از دست ندهید. به زبان ساده ساندویچ پانل (sandwich Panel) ترکیب هسته پلی یورتان( Poly urethane)بین دولایه ورق فلزی ,محصولی است که ساندویچ پانل نامیده میشود و رایج ترین نوع فلز مورد...

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل   ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل شرکت ماموت نامی شناخته شده در زمینه بزرگترین تولیدکننده انواع ساندویچ پانل اعم از ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل دیواری ، ساندویچ پانل سردخانه ای ، ساندویچ پانل اتاق تمیز ، ساندویچ پانل یکرو ورق و یکرو فویل ، ساندویچ پانل پیچ مخفی ، ساندویچ پانل...

ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم  آنچه در این مقاله خواهید خواند عبارتند از  ساندویچ پانل کلین روم , و مشخصات فنی و کاربری آن میباشد با ما همراه باشید . ساندویچ پانل کلین روم ماموت (اتاق تمیز ) اتاق تمیز به اتاقی گفته می شود که کمترین میزان ورود و خروج آلاینده ها در آن انجام می شود ورود وخروج آلایندهها ...

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.