اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

عناوین مطالب 

برخی از انواع خاص و البته پرکاربرد اتاق یخچالی

ویژگی‌های اتاق یخچالی

عوامل موثر بر قیمت اتاق یخچالی

اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

اتاق یخچالی نیسان

ون اتاق یخچالی

اتاق یخچالی داخل استیل

اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار
اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

اتاق یخچالی نوعی از محفظه‌های حمل بار است که مجهز به سیستم سرمایش بوده و دمای داخل آن کاملاً قابل کنترل و تنظیم است. اتاق یخچالی گاه برای حمل کالا در مسافت‌های کوتاه (از انبار توزیع‌کننده به محل فروش) و گاه برای انتقال کالا در فواصل دور (از یک شهر به شهر دیگر) مورد استفاده قرار می‌گیرد. کالاهای حساس به دما باید حتماً توسط خودروهای مجهز به محفظه یخچالی حمل شوند. مواد غذایی فاسدشدنی، انواع بستنی، برخی از مواد شیمیایی و داروهای خاص و… از جمله کالاهایی هستند که برای حفظ کیفیت باید حتماً داخل اتاق یخچالی قرار گرفته و جابه‌جا گردند. محفظه حمل بار یخچال‌دار برای تمام خودروهای حمل بار رایج از جمله وانت نیسان و وانت کارا تولید می‌شود. اما تولید اتاق یخچالی محدود به اتاق‌های کوچک مخصوص وانت نیست.

برخی از انواع خاص و البته پرکاربرد اتاق یخچالی

ون اتاق یخچالی

اتاق یخچالی داخل استیل

اتاق یخچال‌دار ۱۰ تن

محفظه یخچالی تمام فایبر ۶.۵ تن

ویژگی‌های اتاق یخچالی

حفظ کیفیت کالاهای حساس به دما در زمان انتقال کاملاٌ وابسته به عملکرد اتاق یخچالی است. عایق بودن جداره‌ها، درزبندی کامل گوشه‌ها و درب و همچنین تناسب توان سیستم سرمایشی اتاق یخچالی با ابعاد و نوع کالا از مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که یک اتاق یخچالی کارامد باید دارا باشد. وزن سبک اتاق، مقاومت و استحکام بالای آن و نیز قابلیت نصب سریع بر روی انواع خودروهای حمل بار از دیگر خصوصیات ارزشمند یک اتاق یخچال‌دار باکیفیت محسوب می‌شوند. اگر بدنه اتاق یخچالی دارای استحکام کافی باشد حتی در صورت تصادف و سانحه رانندگی، کالاهای داخل محفظه حمل بار آسیب نخواهند دید. عملکرد صحیح سیستم تهویه محفظه یخچالی و امکان گردش هوا در داخل اتاق شرط لازم برای حفظ کیفیت برخی از کالاهای حساس به دما است. تمام انواع اتاقک حمل بار یخچال‌دار باید قابلیت شستشو داشته باشند و البته بر اثر شستشو از دوام آنها کاسته نشود. طبیعتاً در هنگام انتخاب نوع اتاق یخچالی باید عمر مفید محصول را مد نظر قرار داد.

اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار
اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

عوامل موثر بر قیمت اتاق یخچالی

هر یک از انواع اتاق یخچالی قیمت متفاوتی دارند. ابعاد اتاق، متریال‌های مورد استفاده برای جداره‌ها، توان و نوع تجهیزات سرمایشی و وجود تجهیزات مانیتورینگ مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت اتاق یخچالی می‌باشند. انتخاب نوع محفظه حمل بار یخچال‌دار برای خرید باید بر اساس نوع و حجم کالای مورد نظر باشد. در بیشتر انواع اتاق یخچالی برای دیواره‌‌ها از ساندویچ پانل استفاده می‌شود و نوع فوم، جنس ورق و ضخامت پانل بر قیمت تمام‌ شده‌ی محصول موثر هستند. با توجه به اهمیت عایق‌بندی در اتاق‌های یخچالی بهتر است از قوی‌ترین نوع عایق حرارت (پلی یورتان) برای جداره‌ها استفاده شود. برخی از اتاق‌های یخچالی ارزان قیمت کیفیت ساخت بسیار پایینی دارند و بعد از گذشت تنها چند ماه از کارایی آنها کاسته می‌شود. انواع اتاق یخچالی ماموت همزمان از استحکام بالا و قیمت مناسب برخوردار هستند.

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

در تمام انواع خودروهای حمل بار مرحله بارگیری و همچنین تخلیه از اهمیت زیاد و حساسیت خاصی برخوردار است. این مرحله در مورد اتاق یخچالی بیش از سایر انواع محفظه‌‌های حمل بار اهمیت دارد، زیرا کالاهایی که با استفاده از محفظه یخچالی جابه‌جا می‌شوند به دما حساس بوده و از این رو باید با سرعت بیشتری نسبت به سایر کالاها بارگیری و تخلیه گردند. برخی از انواع اتاق یخچالی دارای دو یا سه درب هستند که یکی از دلایل اصلی آن امکان بارگیری و بخصوص تخلیه سریع‌تر کالاهای حساس از داخل اتاق حمل بار و انتقال آنها به محل نگهداری در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. تعداد درب یک اتاق یخچالی به عوامل متعددی بستگی دارد که ابعاد و ظرفیت فضای داخلی از جمله مهم‌ترین این عوامل محسوب می‌شوند.

اتاق یخچالی نیسان

وانت نیسان قدرت بالا، قیمت مناسب و استهلاک به نسبت پایینی دارد و از همین رو نه‌تنها برای حمل کالاهای معمولی بلکه برای انتقال کالاهای حساس به دما نیز انتخابی معقول است. برای این منظور باید اتاق یخچالی نیسان ماموت بر روی خودرو نصب گردد. با توجه به مدل وانت نیسان (دوگانه‌سوز و…) و البته نوع کالای مورد نظر برای حمل، محفظه یخچال‌دار در انواع مختلفی تولید می‌شود. وانت نیسان در چند مدل تولید و عرضه می‌گردد و همچنین کالاهای حساس به دما شامل دو دسته اصلی می‌باشند: کالاهایی که باید حتماً در دمای زیر صفر قرار داشته باشند و محصولاتی که باید در دماهای بالای صفر نگهداری شوند. مهم‌ترین تفاوت انواع محفظه یخچال‌دار در ضخامت بدنه و نوع درب آنها می‌باشد. رایج‌ترین انواع اتاق یخچالی نیسان و ابعاد هر یک در جدول زیر مشخص شده است.

اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار
اتاق یخچالی و اهمیت بارگیری و تخلیه سریع بار

ون اتاق یخچالی

ون اتاق یخچالی یکی از خاص‌ترین تولیدات شرکت ماموت است. یکی از ویژگی‌های شاخص این محصول قابلیت نصب یونیت سردکننده سقفی روی آن است. ون اتاق یخچالی دارای یک درب جانبی مجزا و یک درب اصلی در عقب ون می‌باشد. در عقب ون دو لنگه و از جنس پانل فایبرگلاس بوده و کاملاً عایق است. ون اتاق یخچالی فضای مفید داخلی قابل‌ توجهی دارد. ابعاد فضای داخلی ون ۳.۱ در ۱.۶۲ متر می‌باشد و دارای ارتفاع ۱.۸۵ متر است. برای پوشش سطوح داخلی بدنه ون یخچالی از فایبرگلاس تقویت‌شده و آنتی‌ باکتریال استفاده می‌شود. کف ون با پانل فایبرگلاس با لایه زرین ضد سایش پوشش داده می‌شود.

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

اتاق یخچالی داخل استیل

از میان اتاق‌های یخچالی بیشترین کارایی و دوام مربوط به اتاق یخچالی داخل استیل ماموت است. این محصول دارای ابعاد ۵ متر (طول) در ۲.۲ متر (عرض) در ۲.۲ متر (ارتفاع) می‌باشد. شاسی اتاق یخچال‌دار داخل استیل استحکام بسیار بالایی دارد. این شاسی با بهره‌گیری از ورق خمکاری شده تولید می‌شود و برای جلوگیری از زنگ‌زدگی و خوردگی با لایه‌ای از رنگ پوشش داده می‌شود. برای بدنه و دیواره‌های اتاق یخچالی داخل استیل نوع خاصی از ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق داخلی این نوع ساندویچ پانل از جنس استیل (۰.۵ میلیمتر) و ورق خارجی از جنس آلوزینک (۰.۷ میلیمتر) است. هسته عایق این ساندویچ پانل از نوع فوم پلی یورتان می‌باشد. دیوار و سقف اتاق یخچال‌دار داخل استیل ماموت ۱۰ سانتی‌متر ضخامت دارند. برای کف این محصول بسته به سفارش مشتری امکان نصب ورق آلومینیم آجدار وجود دارد.

مفتخر هستیم که نام ماموت در ایران , تداعی کننده شرکتی است که سالهاست پیشگام در ساخت بهترین اتاق های ایزوله میباشد .

اگر سوالی مد نظر شما میباشد که این مقاله پاسخگو آن نیست میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران و متخصصان شرکت تماس بگیرید. ما هر زمان پاسخگو تماس های شما هستیم 

مي‌توانيد از طريق راه‌هاي ارتباطي ذکر شده در سايت با کارشناسان فروش شرکت ماموت در ارتباط باشيد و اطلاعات لازم را در اين خصوص دريافت نماييد.

7865 382 0912

2717 3222 028

نصب ساندویچ پانل

لیست نصابان ساندویچ پانلمشتریان ما می توانند ما را از بین برترین شرکت های حاضر لیست نصابان ساندویچ پانل برای پروژ های خود انتخاب کنند تولیدکنندگان ساندویچ پانلکمپانی ساندویچ پانل با بیش از سه دهه تجربه در نصب و اجرای ساندویچ پنل جزء تولیدکنندگان ساندویچ پانل می باشد. دنیای ماموتتوانسته ایم با تولید ساندویچ پانل با کیفیت گام مهمی در...

انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل انواع ساندویچ پانل ساندویچ پانل چیست What is a sandwich panel برای آشنایی بیشتر با ساندویچ پانل چیست ؟ درباره ساندویچ پانل ادامه مطلب را از دست ندهید. به زبان ساده ساندویچ پانل (sandwich Panel) ترکیب هسته پلی یورتان( Poly urethane)بین دولایه ورق فلزی ,محصولی است که ساندویچ پانل نامیده میشود و رایج ترین نوع فلز مورد...

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل   ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل شرکت ماموت نامی شناخته شده در زمینه بزرگترین تولیدکننده انواع ساندویچ پانل اعم از ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل دیواری ، ساندویچ پانل سردخانه ای ، ساندویچ پانل اتاق تمیز ، ساندویچ پانل یکرو ورق و یکرو فویل ، ساندویچ پانل پیچ مخفی ، ساندویچ پانل...

ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم  آنچه در این مقاله خواهید خواند عبارتند از  ساندویچ پانل کلین روم , و مشخصات فنی و کاربری آن میباشد با ما همراه باشید . ساندویچ پانل کلین روم ماموت (اتاق تمیز ) اتاق تمیز به اتاقی گفته می شود که کمترین میزان ورود و خروج آلاینده ها در آن انجام می شود ورود وخروج آلایندهها ...

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.