استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها

استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها

استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها

آنچه در این مقاله خواهید خواند

استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوار

اجرای دیوار با نصب پانل سقفی به‌ صورت افقی

نحوه اجرا و جزئیات اجرایی محل اتصال دو دیوار در گوشه نما

نحوه اجرا و جزئیات اجرایی لبه پایینی دیوار

نحوه اجرا و جزئیات اجرایی لبه بام

اجرای دیوار با نصب پانل سقفی به‌ صورت عمودی

اهمیت فلاشینگ در اجرای درست نما با پانل‌های سقفی

ساندویچ پانل به مصالحی گفته میشود که به صورت ساندویچ لایه ای تولید میشود که لایه های بیرونی از جنس ورق فلزی گالوانیزه یا آلوزینک یا آلومینیوم میباشد و همچنین دارای یک هسته از جنس پلی یورتان است که با دانسیته های مختلف در بین دو لایه ورق , تزریق میشود .

از این نوع متریال جهت پوشاندن سقفهای سالن های صنعتی , کارخانه ها , سالن های تولید , انبارها , ساختمان های پیش ساخته , کانکس , سردخانه ای ع کمپ و اسکان های موقت و… استفاده میشود .

در برخی از پروژه‌ها گاهی اقتضائات طراحی سبب می‌شود که یک مصالح یا متریال در جایی به جز محل متداول آن به کار گرفته شود. یک نمونه از این‌ دست، استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارهای خارجی ساختمان است. دیوارهای خارجی به جز نقش جداکنندگی و حفاظت از فضاهای داخلی، نقش اصلی را در طراحی نما و شکل‌دهی به نمود بیرونی ساختمان دارند. پانل‌های دیواری سطحی صاف و بدون بافت دارند و نمایی ساده و یکدست را ایجاد می‌نمایند. اما سطح ساندویچ پنل سقفی برخلاف پانل دیواری دارای برجستگی‌هایی است که به آنها گام گفته می‌شود. وجود گام در این متریال دلایل عملکردی دارد. با این‌ وجود فرم و بافت خاصی که پانل سقفی دارد سبب شده تا گاه طراحان به فکر استفاده از آن برای اجرای دیوارهای خارجی و نمای ساختمان بیفتند. در این مطلب روند اجرای دیوارها با ساندویچ پنل سقفی بیان شده و جزئیات اجرایی (Details) آن توضیح داده شده‌اند.

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها
استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها

استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوار

برای اجرای دیوار با ساندویچ پانل چندین مرحله مشخص باید طی شوند. اولین قدم برداشت دقیق سازه ساختمان است. پس از آن نوبت به تهیه نقشه‌های اجرایی و سفارش پانل‌ها می‌رسد. در نهایت بستر و قاب زیرسازی اجرا شده و پانل‌ها و فلاشینگ‌ها نصب می‌گردند. در مواردی که از ساندویچ پانل سقفی برای ساخت دیوارها استفاده شود مراحل اصلی کار همین موارد ذکر شده هستند؛ اما جزئیات مربوط به نقاط اتصال و نحوه نصب پانل‌ها متفاوت است. اجرای نمای ساختمان‌ها با ساندویچ پنل سقفی به دو شکل امکان‌پذیر است:

نصب پانل‌ها به‌ صورت افقی

نصب پنل‌ها به شکل عمودی

مهم‌ترین موضوع در هنگام ساخت دیوار با پانل سقفی لزوم توجه به جزئیات اجرایی و دتایل‌های (Details) مربوط به نقاط اتصال است. بسته به اینکه پنل سقفی به‌صورت عمودی در دیوار نصب گردد یا افقی، جزئیات اجرایی متفاوت خواهند بود. جزئیات اتصال پانل‌ها به یکدیگر، جزئیات اجرای گوشه‌ها (نقاط به هم رسیدن دو دیوار) و دتایل انتهای پایینی و بالایی دیوار هر کدام دارای اهمیت زیادی هستند و اجرای درست و دقیق آنها برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی ضروری است.

اجرای دیوار با نصب پانل سقفی به‌ صورت افقی

وقتی برای ساخت دیوارها، ساندویچ پنل‌های سقفی به‌صورت افقی نصب گردند. از لحاظ طراحی نما، سبب تقویت خطوط افقی گشته و احساس ثبات را منتقل کرده و سازه را وسیع‌تر نشان می‌دهند. مهم‌ترین نکته در هنگام اجرای دیوارها با نصب افقی پانل سقفی، طراحی و اجرای درست نقاط اتصال، گوشه‌ها و نقاط انتهایی است. استحکام و پایداری نما و همچنین جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل مستلزم توجه به تمام جزئیات اجرایی (Details) است. برای نصب پانل سقفی به‌عنوان دیوار، ابتدا نیاز است تا با استفاده از پروفیل‌ها چارچوبی به‌عنوان زیرساخت تعبیه گردد. یکی از رایج‌ترین پروفیل‌ها برای این کار، قوطی است.

نحوه اجرا و جزئیات اجرایی محل اتصال دو دیوار در گوشه نما

گوشه نما و محل به هم رسیدن دو دیوار هم از لحاظ درزبندی و هم از جنبه زیبایی بسیار مهم است. هر نقصی در اجرای این بخش سبب کاهش کارایی و بهره‌وری ساختمان می‌شود. برای اجرای این بخش از نما فلاشینگ کنج منحنی استفاده می‌شود. هر یک از پانل‌های سقفی به پروفیل قوطی تعبیه شده در دیوار متصل می‌شوند و در مرحله آخر فلاشینگ کنج ضمن پوشاندن لبه نما، با دو ورق ساندویچ پانل روی دو دیوار همپوشانی و اورلپ ایجاد می‌کند.

استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها
استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها

نحوه اجرا و جزئیات اجرایی لبه پایینی دیوار

وقتی دیوار با پانل سقفی اجرا شود، باید پایین‌ترین نقطه از سطح پانل را با جزئیات خاصی اجرا کرد تا جداره به طور کامل درزبندی شده و امکان نفوذ آب وجود نداشته باشد. برای این کار نبشی (L) به قوطی تعبیه شده در پشت پانل به‌گونه‌ای متصل می‌شود که بستری را در زیر پایین‌ترین پانل فراهم کند. سپس با قرارگیری دو فلاشینگ مطابق تصویر اجرا کامل می‌گردد.

نحوه اجرا و جزئیات اجرایی لبه بام

لبه بالایی دیوار جایی است که بالاترین پانل قرار می‌گیرد. پشت بخش بالایی نما که این پانل می‌پوشاند خالی است. برای جلوگیری از نشت آب و رطوبت، روی این پانل باید پوشانده شود. برای پوشاندن سطح درونی دیوار در این بخش از ورق شادولاین استفاده می‌شود. ورق شادولاین به پروفیل‌های قوطی که در سمت داخلی دیوار تعبیه شده‌اند متصل می‌گردد. در پایین ورق شادولاین و در لبه پایینی دیوار، برای آب‌بندی و هدایت آب از روی سقف گاتر (آبرو) نصب می‌شود. در لبه بالایی دیوار از فلاشینگ استفاده می‌شود. فلاشینگ این بخش از یک‌ طرف با پانل بالایی و از طرف دیگر با ورق شادولاین همپوشانی و اورلپ ایجاد می‌کند.

اجرای دیوار با نصب پانل سقفی به‌ صورت عمودی

این شیوه نصب ساندویچ پانل سقفی خطوطی عمودی در نما ایجاد می‌کند و این خطوط سبب صلابت ظاهری بیشتر سازه شده و وجهه‌ای رسمی به نمای آن می‌دهند. برای اجرای دیوار با پانل سقفی به‌ صورت عمودی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها لبه خارجی سازه است جایی که دو دیوار به هم می‌رسند. این نقطه هم از لحاظ تأثیری که در نما دارد و هم از جنبه لزوم درزبندی و آب‌بندی دارای اهمیت زیادی است. برای اجرای این بخش باید مطابق دتایل زیر عمل نمود و از فلاشینگی با سطح مقطع خاص بهره بود. فلاشینگ مورد استفاده برای این بخش با هر دو پانل همپوشانی ایجاد می‌کند و لبه نما را به بهترین شکل باز تعریف می‌نماید.

در هنگام انتخاب فلاشینگ برای این بخش، با انتخاب رنگ همسان با پانل‌ها می‌توان سطحی یکدست خلق کرد و یا با به‌ کار بردن فلاشینگ با رنگی متفاوت، نما را از جنبه بصری قاب‌بندی نمود. در موقع تصمیم‌گیری در مورد رنگ پانل جدا از طراحی نما باید شرایط اقلیمی منطقه را در نظر داشت. در مطلب «پرفروش‌ترین رال‌های رنگ ساندویچ پانل در چند دهه اخیر» به طور کامل در مورد اهمیت رنگ پانل و تأثیر آن بر کارایی جداره‌ها توضیح داده شده است. در سالیان اخیر استفاده از پانل سقفی برای ساخت دیوارها مورد توجه شرکت‌های ساختمانی و کارفرمایان قرار گرفته است.

یکی از نمونه‌های موفق استفاده از پانل سقفی برای اجرای دیوارها پروژه کالای ورزشی مرادی در استان قزوین است. این پروژه توسط شرکت ماموت ساختمان اجرا شد و به الگویی برای پروژه‌های مشابه تبدیل گشت. تیم فنی مهندسی ماموت ساختمان جزئیات اجرایی مربوط به نصب و اتصال پانل‌ها در این پروژه را برعهده داشت. استفاده از پنل‌های سقفی در دیوارهای خارجی این ساختمان سبب شده تا ریتمی خاص و سایه‌روشنی زیبا در نما ایجاد شود و سازه نمودی منحصربه‌فرد پیدا کند.

استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها
استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها

اهمیت فلاشینگ در اجرای درست نما با پانل‌های سقفی

انواع اکسسوری و متعلقات ساندویچ پانل بخصوص فلاشینگ‌ها نقش مهمی در اجرای درست و درزبندی کامل جداره‌های (دیوارها و سقف) ساختمانی دارند. زمانی که در پروژه‌ای برای اجرای دیوارها از ساندویچ پنل سقفی استفاده شود اهمیت فلاشینگ‌ها دو چندان خواهد بود. نوع فلاشینگ موردنیاز برای هر بخش باید توسط تیم مهندسی مشخص شده و در نقشه‌ها ثبت گردد. علاوه بر نوع فلاشینگ، کیفیت آن هم دارای اهمیت بسیار زیادی است. شرکت ماموت تمام انواع فلاشینگ را با بهترین مواد اولیه و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها تولید می‌نماید. عدم استفاده از فلاشینگ‌های ماموت برای اجرای دیوارها با پانل سقفی و بهره از فلاشینگ‌های متفرقه و بی‌کیفیت سبب کاهش عمر مفید ساندویچ پانل‌ها شده و از کارایی ساختمان می‌کاهد.

راهنمای انتخاب پیمانکارنصب ساندویچ پانل ( نصاب ساندویچ پانل )

نصاب و پیمانکار ساندویچ پانل بایستی متریال مورد نیاز را به درستی انتخاب نمایید

پیمانکار و نصاب ساندویچ پنل باید دارای تجربه کافی باشد

پیمانکار ساندویچ پانل باید صادق و قابل اعتماد باشد

مجری ساخت و سازه های و نصاب ساندویچ پانل باید دارای مهارت منحصر به فردی باشد

نصاب و پیمانکار ساندویچ پانل باید قدرت رهبری بالایی داشته باشد نصاب و پیمانکار ساندویچ پانل باید دارای ضمانت اجرایی و گارانتی اجرایی داشته باشد

مجری و نصاب و پیمانکار ساندویچ پانل باید قاطعیت و قدرت تصمیم گیری بالایی داشته باشد

شما میتوانید با نصب سریع ساندویچ پانل ها در کنار کیفیت و مزایای منحصر به فردی که دارند سریعتر به هدف خود برسید و از لحاظ عایق بندی و پایداری سازه خیالتان راحت باشد

استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها
استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها

ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل

مزیت های همکاری با شرکت سازه پوشش ماموت

ثبت سفارش و خرید ساندویچ پانل 

کارشناسي برای کاهش هزینه مشتریان

پشتیبانی رایگان از صفر تا صد پروژه همراه با گارانتی

ارسال فوری پیش فاکتور رسمی

طراحی و مشاوره دقیق ابعاد ساندویچ پنل

حمل و نقل اصولی و استاندار ساندویچ پانل ها 

نصب و اجرا ساندویچ پانل همراه با گارانتی

در این مقاله در مورد ساندویچ پانل سقفی و مشخصات فنی و ضخامت ورق و وزن پانل سقفی و دلیل استفاده از پنل سقفی در پروژه ها با هم به بررسی پرداختیم اگر سوالی مد نظر شما میباشد که این مقاله پاسخگو آن نیست میتوانید از طریق شماره های درج شده درسایت با مشاوران و متخصصان شرکت تماس بگیرید ما هر زمان پاسخگو تماس های شما هستیم 

شما می‌توانید برای دریافت لیست نصابان و پیمانکاران معتبر در زمینه ساندویچ پانل را مشاهده کرده و از طریق شماره‌ تماس‌های درج شده با آن‌ها عقد قرارداد نمایید و یا اینکه از طریق شماره‌های موجود در سایت ماموت، جهت نصب و اجرای ساندویچ پانل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

7865 382 0912

2717 3222 028

نصب ساندویچ پانل

لیست نصابان ساندویچ پانلمشتریان ما می توانند ما را از بین برترین شرکت های حاضر لیست نصابان ساندویچ پانل برای پروژ های خود انتخاب کنند تولیدکنندگان ساندویچ پانلکمپانی ساندویچ پانل با بیش از سه دهه تجربه در نصب و اجرای ساندویچ پنل جزء تولیدکنندگان ساندویچ پانل می باشد. دنیای ماموتتوانسته ایم با تولید ساندویچ پانل با کیفیت گام مهمی در...

انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل انواع ساندویچ پانل ساندویچ پانل چیست What is a sandwich panel برای آشنایی بیشتر با ساندویچ پانل چیست ؟ درباره ساندویچ پانل ادامه مطلب را از دست ندهید. به زبان ساده ساندویچ پانل (sandwich Panel) ترکیب هسته پلی یورتان( Poly urethane)بین دولایه ورق فلزی ,محصولی است که ساندویچ پانل نامیده میشود و رایج ترین نوع فلز مورد...

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل   ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل شرکت ماموت نامی شناخته شده در زمینه بزرگترین تولیدکننده انواع ساندویچ پانل اعم از ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل دیواری ، ساندویچ پانل سردخانه ای ، ساندویچ پانل اتاق تمیز ، ساندویچ پانل یکرو ورق و یکرو فویل ، ساندویچ پانل پیچ مخفی ، ساندویچ پانل...

ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم  آنچه در این مقاله خواهید خواند عبارتند از  ساندویچ پانل کلین روم , و مشخصات فنی و کاربری آن میباشد با ما همراه باشید . ساندویچ پانل کلین روم ماموت (اتاق تمیز ) اتاق تمیز به اتاقی گفته می شود که کمترین میزان ورود و خروج آلاینده ها در آن انجام می شود ورود وخروج آلایندهها ...

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.