حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل

حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل

حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل نوعی مصالح ساختمانی صنعتی مدرن پیش ساخته میباشد . که از سه لایه مجزا به هم چسبیده شده تشکیل میشود . ساندویچ پانل ها دارای ویژگی های منحصر به فردی میباشند که به خاطر این خصوصیات امروزه استفاده از آن رواج گسترده ای نموده است و صاحبان کارخانه های صنعتی و تولیدی و غیره از این ویژگی ها بهره های فروانی میبرند .و برای اینکه این بهره وری ساندویچ پانل ها دچار آسیب و خطرات احتمالی نشوند باید برخی اصولی را رعایت نمود که یکی از اصول عبارتند از  بسته بندی و حمل و نقل و تخلیه و انبارش استاندارد و درست ساندویچ پانل میباشد که ما قصد داریم در این مقاله به بررسی مراحل تولید تا انبارش صحیح ساندویچ پانل را توضیح دهیم از اینکه با ما همراه هستید متشکریم .

به‌ طور کلی ساندویچ پانل بعد از مراحل تولید و برش و خنک کاری وارد مرحله بسته‌بندی و حمل‌ و نقل می‌شوند

بسته‌بندی ساندویچ پانل‌ها به دلیل مهم و حساس بودن معمولاً با استفاده از پک‌هایی از جنس پلی‌اتیلن بسته‌بندی می‌شوند تا از حوادث احتمالی و آسیب به پانل‌ها جلوگیری شوند.

همچنین پانل‌ها عموماً دارای استحکام بالایی در برابر فشارهای خارجی هستند و رعایت نکات ایمنی و استاندارد در حمل و نقل آنها می‌تواند تا مقدار زیادی از آسیب و صدمه به لایه‌های بیرونی پانل و فوم عایق آن جلوگیری شود.

صدمه دیدن ساندویچ پانل به این معنی است که اختلال در عملکرد و ویژگی منحصر به فرد ساندویچ پنل به وجود می‌آید که این ویژگی و عملکرد دلیل اصلی استفاده از پانل به جای مصالح سنتی است.

مهم‌ترین فرایند محافظت از پانل بسته بندی آنهاست که به طور معمول انتخاب نوع پوشش بسته بندی با توجه به پانل و کاربرد آن انتخاب می‌شود.

به طور مثال ساندویچ پانل سردخانه را عموماً با فویل بسته بندی می‌کنند؛ اما ساندویچ پانل گالوانیزه یا آلوزینک را با مواد پلی اتیلن بسته بندی می‌کنند.

حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل- ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی - قیمت نصب ساندویچ پانل – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل -
حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل

همچنین پانل‌های بسته‌بندی‌ شده توسط لیفتراک یا جرثقیل حمل و نقل می‌شوند و جا بجا میشوند .

 حمل و نقل ساندویچ پانل از انبار کارخانه تولیدکننده تا محل نصب نهایی در ساختمان شامل چندین مرحله مشخص است. علاوه بر تمام اصول و قواعدی که در مورد نحوه حمل ساندویچ پانل باید به تناسب تجهیزات مورد استفاده با نوع ساندویچ پانل هم توجه ویژه داشت. عدم تناسب میان تجهیزات بارگیری، حمل و تخلیه با مشخصات ساندویچ پانل به ویژه ابعاد و وزن آن ممکن است منجر به آسیب‌دیدگی پنل‌ها شود. به منظور انتخاب بهترین تجهیزات برای حمل و نقل ساندویچ پانل باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمود. کارشناسان شرکت ماموت تجربه و تخصص لازم را برای مشاوره در این زمینه دارند. یکی از اشتباهات رایج در هنگام حمل و نقل ساندویچ پانل قرار دادن بار اضافی بر روی پنل‌ها در زمان انتقال می‌باشد. این کار فشار بیش از حد به پانل‌ها وارد کرده و سبب آسیب‌دیدگی و افت کیفیت آنها می‌شود. حمل و نقل ساندویچ پانل سردخانه‌ای و ساندویچ پانل اتاق تمیز از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و نیازمند دقت بیشتری می‌باشد.

نکات قابل توجه حمل و نقل ساندویچ پانل  

برنامه‌ریزی دقیق و زمان‌بندی صحیح شرط اصلی و لازم برای اجرای سریع و بهره‌برداری به موقع از پروژه‌های صنعتی و تولیدی است. یکی از فاکتورهای مهم برای عملی شدن زمان‌بندی مراحل ساخت، انتقال سریع مصالح و متریال‌های مورد نیاز به محل پروژه است. ساندویچ پانل های صنعتی از این مزیت برخوردار هستند که اجرا و نصب سریع و به نسبت راحتی دارند و ساخت جداره‌ها (دیوار و سقف) با آنها به‌مراتب آسان‌تر از کار با مصالح بنایی و به‌ ویژه آجر، سنگ و بلوک می‌باشد. اما آیا مرحله جابه‌جایی و انتقال متریال‌های صنعتی هم به همین اندازه بهتر از رقبای سنتی است؟ در این مطلب اصول و شرایط بارگیری، جابه‌جایی و حمل ساندویچ پانل و همچنین انبارش آن به طور کامل توضیح داده شده‌اند. گاه کارخانه تولیدکننده ساندویچ پنل تا محل اجرای پروژه صدها کیلومتر فاصله دارد و حمل ساندویچ پانل به شکل صحیح تنها راه اطمینان از انتقال سریع و بدون آسیب پنل‌ها به کارگاه ساختمانی است. 

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

مراحل تولید تا حمل و انبارش ساندویچ پانل

بسته بندی ساندویچ پنل

متریال‌های نوین و صنعتی در انواع گوناگونی تولید می‌شوند و هر یک مشخصات و ویژگی‌های خاص خود را دارند. در این مطلب تمرکز بر انواع ساندویچ پانل است. ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی از جمله پرمصرف‌ترین متریال‌های صنعتی هستند و بخصوص در دو دهه اخیر به طور گسترده جایگزین مصالح بنایی در ساخت دیوارها و سقف سازه‌ها شده‌اند. کیفیت و البته سرعت تولید ساندویچ پانل با تکنولوژی ساخت و نوع خط تولید ارتباط دارد. ساندویچ پانل را در دو نوع خط تولید می‌توان تولید نمود: خط تولید پیوسته و خط تولید ناپیوسته.

بعد از تولید و خنک کاری ساندویچ پانل به مهم‌ترین فرایند محافظت از پانل میرسیم که  بسته بندی آنهاست که به طور معمول انتخاب نوع پوشش بسته بندی با توجه به پانل و کاربرد آن انتخاب می‌شود. به طور مثال ساندویچ پانل سردخانه را عموماً با فویل بسته بندی می‌کنند؛ اما ساندویچ پانل گالوانیزه یا آلوزینک را با مواد پلی اتیلن بسته بندی می‌کنند. همچنین پانل‌های بسته‌بندی‌ شده توسط لیفتراک یا جرثقیل حمل و نقل می‌شوند و جا بجا میشوند .

چنانچه شرکت تولیدکننده دارای خط تولید پیوسته باشد می‌تواند سفارش‌ها را با سرعت بیشتری آماده نماید. علاوه بر این مدیریت و تیم عملیاتی شرکت تولیدکننده نقش مهمی در مرحله تحویل پانل‌ها به مشتری بر عهده دارند. شرکت ماموت برای تولید انواع ساندویچ پانل از خط تولید پیوسته و البته پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا بهره می‌برد. پس از تولید و پیش از نصب باید چندین مرحله (تحویل، بارگیری و حمل ساندویچ پانل و سپس تخلیه، جابه‌جایی و انبارش) طی شوند. شرکت ماموت در مرحله پس از تولید و جهت جابه‌جایی و حمل ساندویچ پانل‌ها، آنها را با استفاده از نایلون پلی اتیلن، نایلون استرچ، تسمه‌های مقاوم پلاستیکی، فوم فشرده و پالت‌های چوبی بسته‌بندی می‌نماید. تعداد شیت و ضخامت و محل قرارگیری پالت چوبی و فوم فشرده در هر بسته یا بندیل ساندویچ پانل، از طریق محاسبات دقیق تعیین می‌گردند تا هم از آسیب ندیدن پانل‌های ساندویچی اطمینان حاصل شود و هم امکان حمل سریع و راحت بسته فراهم گردد.

حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل
حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل

بارگیری و حمل ساندویچ پانل

بارگیری فرایندی است که طی آن متریال بر روی خودروی حمل بار قرار گرفته و آماده انتقال به محل پروژه می‌گردد. بارگیری و حمل ساندویچ پانل کار پیچیده و زمان‌بری نیست اما متأسفانه بارها مشاهده شده که به علت عدم رعایت دستورالعمل‌ها در این مرحله آسیب جدی به ساندویچ پنل‌ها وارد شده است. بارگیری و حمل ساندویچ پانل باید توسط افراد باتجربه و به کمک تجهیزات استاندارد انجام شود. اصول تدوین شده توسط ماموت برای بارگیری و حمل و نقل ساندویچ پانل عبارت‌اند از

برای حمل ساندویچ پانل باید حتماً از تریلر چادری بغل کشویی یا تریلر کفی فاقد لبه‌های کناری استفاده شود. در صورت حمل پانل‌های ساندویچی با هر خودروی دیگر احتمال آسیب‌دیدگی و صدمه دیدن پانل‌ها به‌شدت افزایش می‌یابد.

بندیل‌های ساندویچ پانل حداکثر در دو طبقه باید روی تریلر بارگیری شوند. نباید بسته‌های پانل را در بیش از دو طبقه بارگیری کرد زیرا در این صورت هم پانل‌ها ممکن است دچار آسیب گردند و هم حفظ تعادل تریلر برای راننده سخت و حتی گاهی غیرممکن می‌گردد.

جهت اطمینان از مهار کامل پنل‌ها روی تریلر، توصیه اکید چک کردن تسمه‌های مهار بار هر ۱۰۰ کیلومتر توسط راننده است.

نباید از سیم، طناب یا زنجیر فلزی به منظور مهار ساندویچ پنل‌ها بر روی تریلر استفاده کرد زیرا صدمات جبران ناپذیری به ساندویچ پانل‌ها وارد می‌شود.

حمل ساندویچ پانل‌ها در هوای بارانی و برفی تنها در حالتی مجاز است که چادر و پوشش برزنتی یا پلیمری روی محموله ساندویچ پانل قرار گیرد و مانع از نفوذ آب به محموله گردد.

تخلیه و جابه‌جایی ساندویچ پانل

بعد از بارگیری و حمل ، محموله ساندویچ پانل به محل مورد نظر که معمولاً سایت پروژه یا انبار مشتری است منتقل می‌شود و زمان تخلیه ساندویچ پانل‌ها از روی تریلر فرا می‌رسد. مرحله تخلیه حساس‌ترین بخش از انتقال و تحویل پانل‌های ساندویچی است. شرکت دنیای ماموت برای مرحله تخلیه و جا‌به‌جا نمودن پنل‌ها در محل، مجموعه توصیه‌هایی را تدوین کرده که توجه و عمل به آنها برای جلوگیری از آسیب دیدن ساندویچ پانل‌ها و همچنین سرعت بخشیدن به تخلیه و جابه‌جایی کارساز بوده و ضرورت دارد:

 هر یک از بسته‌های ساندویچ پانل باید به‌ صورت جداگانه و تک‌ به‌ تک از روی تریلر تخلیه شوند. (به‌ وسیله لیفتراک یا جرثقیل)

در زمان تخلیه بندیل‌های ساندویچ پانل باید از ماشین‌آلات مخصوص این کار و تجهیزات استاندارد استفاده نمود.

پس از تخلیه، هر شیت (صفحه) ساندویچ پانل را می‌توان به‌ صورت جداگانه و توسط نیروی انسانی جابه‌جا نمود.

در هنگام برداشتن ساندویچ پانل از بسته نباید آن را کشید زیرا باعث ایجاد خراش بر روی پانل می‌شود.

جابه‌جا کردن هر صفحه ساندویچ پانل باید توسط دو نفر انجام شود و طریقه درست حمل ساندویچ پانل از پهلو و به‌ صورت افقی است.

ساندویچ پانل را نباید از گوشه‌های نرم فلزی برداشت زیرا باعث تغییر شکل و دفرمه شدن آن می‌شود.

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل- ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی - قیمت نصب ساندویچ پانل – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل -
حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل

انبار کردن و نگهداری از ساندویچ پانل

پس از حمل ساندویچ پانل به محل کارگاه و تخلیه بندیل‌ها، اگر نصب و استفاده از پنل‌ها بلافاصله پس از تخلیه در دستور کار نباشد باید آنها را انبار کرد. در تقریباً تمام پروژه‌های ساختمانی متوسط و بزرگ محلی جهت دپو و انبارش مصالح و متریال‌ها در نظر گرفته می‌شود. هر ماده و متریالی ویژگی‌های متفاوت و در نتیجه شرایط انبارش خاص خود را دارد. با در نظر گرفتن دستورالعمل‌ها و توجه به شرایط نگهداری، می‌توان انواع پنل را تا مدت زمان مورد نظر در انبار نگه داشت. برای انبار کردن ساندویچ پانل باید به نکات زیر توجه داشت:

اگر پنل‌های ساندویچی در فضایی سرپوشیده انبار می‌شوند، کف فضا باید حتماً صاف باشد و همچنین کف و جداره‌های انبار باید در برابر نفوذ رطوبت مقاومت داشته باشند.

اگر ساندویچ پانل‌ها در فضای باز انبار می‌شوند باید روی آنها را با پوششی مقاوم و با ضخامت کافی پوشاند تا از آسیب‌های ناشی از تابش مستقیم نور خورشید در امان باشند.

اگر زمان مورد نظر برای در انبار نگه داشتن ساندویچ پانل بیش از دو هفته است، پوشش پلی اتیلن روی پانل‌ها در انبار باز باید قبل از ۷ روز و در انبار سرپوشیده قبل از ۱۴ روز جدا گردد.

چینش بندیل‌های ساندویچ پانل در انبار باید به‌گونه‌ای انجام شود که جریان هوا امکان‌پذیر باشد و هوا در میان بسته‌ها حبس نگردد.

برای سهولت حمل ساندویچ پانل‌ها از انبار به محل اجرای دیوارها و سقف باید هر یک از انواع پنل را بر اساس زمان‌بندی اجرا در انبار قرار داد. بدین معنی که پنل‌هایی که زودتر باید نصب گردند باید به خروجی انبار نزدیک‌تر باشند.

تدوین و تهیه اصول بالا بخشی از تلاش شرکت دنیای ماموت برای ساختن تجربه‌ای بی‌نظیر و بی‌نقص برای مشتریان ساندویچ پانل است. در چند دهه اخیر، خرید و استفاده از انواع ساندویچ پانل ماموت در صنعت ساختمان کشور، باعث بهبود کارایی سازه‌ها و افزایش بهره‌وری انرژی در آنها شده است. امروزه درصد قابل‌توجهی از سازه‌ها و ساختمان‌ها در کشور، بخصوص سوله‌ها و سالن‌های صنعتی و همچنین انبارها و سردخانه‌ها با استفاده از ساندویچ پانل ماموت اجرا می‌گردند. با رعایت دستورالعمل‌های ذکر شده می‌توان انواع پانل دیواری و سقفی ماموت را در کوتاه‌ترین زمان و بدون آسیب‌دیدگی به محل پروژه منتقل کرده و در ساخت جداره‌ها به کار گرفت. حمل ساندویچ پانل به نسبت حمل سایر مصالح آسان‌تر و نیازمند صرف هزینه‌ی کمتری است به شرط آن که توسط افراد باتجربه و با رعایت نکات مذکور انجام شود.

حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل- ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی - قیمت نصب ساندویچ پانل – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل -
حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل

مزیت های همکاری با سازه پوشش دنیای ماموت

✔ ثبت سفارش و خرید ساندویچ پانل 

کارشناسي برای کاهش هزینه مشتریان

پشتیبانی رایگان از صفر تا صد پروژه همراه با گارانتی

ارسال فوری پیش فاکتور رسمی

طراحی و مشاوره دقیق ابعاد ساندویچ پنل

حمل و نقل اصولی و استاندار ساندویچ پانل ها 

نصب و اجرا ساندویچ پانل همراه با گارانتی

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل
حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل

مهم‌ترین نکات در حمل و نقل ساندویچ پانل

حمل و جابجایی ساندویچ پانل‌ها نسبت به مصالح ساختمانی دیگر ساده‌تر و با هزینه‌های کمتری صورت می‌پذیرد، اما این امر نیاز به تجربه و شناخت نکات اساسی دارد. با رعایت دقیق دستورالعمل‌های مذکور و با استفاده از تیم‌های متخصص، می‌توان جلوی خسارت‌ها و مشکلات جدیدی را که ممکن است در این فرآیند پیش آید را گرفت.

در نهایت، توجه به اصول حمل و انبارش ساندویچ پانل‌های نه تنها به بهره‌وری پروژه‌ها کمک می‌کند بلکه از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری می‌کند و نقش مهمی در ارتقاء کیفیت و عمر مفید این محصول در پروژه‌های ساخت و ساز های صنعتی ایفا می‌کند.

در این مقاله در مورد حمل و نقل اصولی ساندویچ پانل , نکات قابل توجه حمل و نقل ساندویچ پانل  , مراحل تولید تا حمل و انبارش ساندویچ پانل  ( بسته بندی – بارگیری – حمل  و تخلیه و انبارش ساندویچ پانل) با هم به بررسی پرداختیم اگر سوالی مد نظر شما میباشد که این مقاله پاسخگو آن نیست میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران و متخصصان شرکت تماس بگیرید ما هر زمان پاسخگو تماس های شما هستیم .

2717 3222 028

7865 382 0912

نصب ساندویچ پانل

لیست نصابان ساندویچ پانلمشتریان ما می توانند ما را از بین برترین شرکت های حاضر لیست نصابان ساندویچ پانل برای پروژ های خود انتخاب کنند تولیدکنندگان ساندویچ پانلکمپانی ساندویچ پانل با بیش از سه دهه تجربه در نصب و اجرای ساندویچ پنل جزء تولیدکنندگان ساندویچ پانل می باشد. دنیای ماموتتوانسته ایم با تولید ساندویچ پانل با کیفیت گام مهمی در...

انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل انواع ساندویچ پانل ساندویچ پانل چیست What is a sandwich panel برای آشنایی بیشتر با ساندویچ پانل چیست ؟ درباره ساندویچ پانل ادامه مطلب را از دست ندهید. به زبان ساده ساندویچ پانل (sandwich Panel) ترکیب هسته پلی یورتان( Poly urethane)بین دولایه ورق فلزی ,محصولی است که ساندویچ پانل نامیده میشود و رایج ترین نوع فلز مورد...

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل   ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل شرکت ماموت نامی شناخته شده در زمینه بزرگترین تولیدکننده انواع ساندویچ پانل اعم از ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل دیواری ، ساندویچ پانل سردخانه ای ، ساندویچ پانل اتاق تمیز ، ساندویچ پانل یکرو ورق و یکرو فویل ، ساندویچ پانل پیچ مخفی ، ساندویچ پانل...

ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم  آنچه در این مقاله خواهید خواند عبارتند از  ساندویچ پانل کلین روم , و مشخصات فنی و کاربری آن میباشد با ما همراه باشید . ساندویچ پانل کلین روم ماموت (اتاق تمیز ) اتاق تمیز به اتاقی گفته می شود که کمترین میزان ورود و خروج آلاینده ها در آن انجام می شود ورود وخروج آلایندهها ...

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.