چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

در این مقاله میخواهیم درباره اینکه چه ساندویچ پانلی بخریم ؟ با شما صحبت کنیم ولی به طور خلاصه تعریفی از ساندویچ پانل و مزیت های آن و مشخصات فنی با شما صحبت میکنیم ولی برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه ساندویچ پانل چیست مراجعه فرمایید .

ساندویچ پانل نوعی از مصالح ساختمانی است .ساندویچ پانل یک ساختار سبک و مرکب است که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در وسط یک لایه عایق قرار می گیردکه ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد.ساندویچ پانل ها به دو گروه سقفی و دیواری تقسیم می شوند که با عایق پلی اورتان ,پلی استایرن ,پشم سنگ تولید می شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیواره ها و تیغه های اجری و سفالی می باشند.
از مزایای ساندویچ پانل می توان ازجمله :  وزن سبک-تحمل قابل توجه فشار بالا -عایق دربرابر سرما و گرما -عایق دربرابر صدا -عایق و مقاوم بودن دربرابر رطوبت -چسبندگی فوم به ورق –
انواع ساندویچ پانل : پنل سقفی , پنل دیواری ,  پنل سردخانه ای

جهت دریافت اطلاعات درباره انواع مدل های ساندویچ پانل کلیک کنید 

با توجه به خصوصیات فوق العاده (ساندویچ پانل)خصوصا وزن بسیار کم و تبعا حمل و نقل سریع و ارزان ان پانلهای پیش ساخته موصوف موارد استعمال گوناگون   دارد که مواردی از ان را می توان بشرح زیر ذکر کرد. دیوار وقف کارخانجات و ساختمانهای صنعتی و تاسیسات اداری و عمومی / انواع و اقسام  سردخانه های ثابت و متحرک و انبارهای بزرگ  برای نگهداری کالا // استخر سرپوشیده  و سالنهای ورزشی و حمامهای سونا و کاروانهای متحرک /// مرغداریها و دامداریهای مدرن و آشیانه های هواپیما

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟
چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

ویژگی ها و خصوصیات ساندویچ پانل ها

یکی از ویژگیهای بسیار مهم ساندویچ پانل غیر قابل اشتعال بودن آنها است که در ساندویچ پانل های تولید ماموت به دلیل استفاده از فوم غیر قابل اشتعال (PIR و B2) بوجود آمده است . ضمنا ساندویچ پانل ها قابلیت این را دارند که مواد مورد نیاز ساختمانی را در داخل فوم پلی یورتان  آنها تعبیه یا تقویت کنند . ساندویچ پانل ها قابلیت منتاژ و دمونتاژ را دارند .

ساندویچ پانل مقاومت بالایی دارند در نتیجه طول عمر بالایی نیز دارند.

انواع ساندویچ پانل ها از لحاظ رنگ ، رنگهای متنوعی دارند.

ساندویچ پانلها از هر لحاظ مقرون به صرفه هستند و هزینه های اضافی را در پروژه ها به شدت می کاهند .

ساندویچ پانل ها قابل شستشو بوده و از نظر بهداشتی بسیار مناسب می باشند. به همین دلیل استفاده از ساندویج پانلها در اتاق تمیز بسیار مرسوم است

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

ساندویچ پانلی که از نظر  مشخصات فنی مناسب پروژه ما باشد و از کیفیت بالا و مواد اولیه مرغوب در تولید آن استفاده شده باشد و از نظر اقتصادی با بودجه مورد نظر ما همخوانی داشته باشد .

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟
چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

از کجا ساندویچ پانل بخریم ؟

ما در این پست شما را با ساندویچ پانل دنیای ماموت آشنا خواهیم کرد تا با مراحل تولید و ساندویچ پانل و محصولات تولید ی ان آشنا شوید تا اینکه بدانید دلیل انتخاب تمامی سرمایه گذاران و پیمانکاران چرا ساندویچ پانل دنیای ماموت می باشد .

ساندویچ پانل های تولیدی شرکت دنیای ماموت عبارتند از ساندویچ پانل سقفی –  ساندویچ پانل دیواری – ساندویچ پانل سردخانه ای – ساندویچ پانل کلین روم – ساندویچ پانل پلاسی سول – که ما در پست های دیگر به معرفی هریک ار این ساندویچ پانل های تولید به طور کامل پرداخته ایم که برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هریک از تولیدات شرکت می توانید روی محصول مرتبط کلیک و نکات فنی محصول را مطالعه نمایید و هم می توانید برای انتخاب دقیق و درست محصول با توجه به کاربری پروژه و بودجه خود با کارشناسان و مشاوران فنی شرکت از طریق واتساب  09123827865 یا شماره تماس 2717  3222  028 در ارتباط باشید تا بتوانید انتخابی صحیح انجام دهید .

دنیای ماموت به عنوان یکی از بزرگترین فعالان اقتصادی کشور تمامی تولیدات و محصولات خودرا  با بالاترین استانداردهای کیفی عرضه میکند . این دستاورد بزرگ حاصل خط مشی مجموعه و تحقق بخشیدن به شعار تجربه بهترین ها است .

حضور موفق محصولات دنیای ماموت در بازار کشور عزیزمان بیانگر این نکته می باشد که دنیای ماموت به عنوان رهبر بازار , از نظر کمی و کیفی توانسته است به عنوان ارائه دهنده راهکارهای موثر در صنایع گوناگون از جمله صنایع غذایی , کشت و صنعت , حمل و نقل , سردخانه ای , پزشکی , دارویی و غیره قرارگیرد

راهنمای انتخاب ساندویچ‌ پانل مناسب با توجه به موقعیت مکانی و شرایط آب‌ و‌ هوایی

آب و هوای کشور ما ایران شامل چهار اقلیم گرم و مرطوب ( شرجی )، گرم و خشک ، معتدل و مرطوب و اقلیم سرد ( کوهستانی ) دسته بندی می شود. به همین دلیل، توجه به شرایط آب و هوایی محل نصب پانل های مورد نظر خود، یک قدم مهم در انتخاب ساندویچ پانل مناسب است. در ادامه به ویژگی های هر یک از اقلیم های ایران پرداخته و راهنمای خرید ساندویچ پانل را ارائه خواهیم داد.

قبل از آشنایی با اقلیم های مختلف و راهنمای خرید ساندویچ پانل نخست با انواع فوم ها و ورق های ساندویچ پانل و ویژگی های آب و هوایی مخصوص هر یک آشنا می شویم.

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟
چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

 نوع ورق برای پوشش خارجی فوم ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار می گیرند که شامل موارد زیر می باشند

آلوزینک

ساندویچ پانل های ساخته شده با روکش آلوزینک به دلیل عدم واکنش شیمیایی در محیط های صنعتی اسیدی استفاده می شوند. آلوزینک آلیاژی از آلومینیوم و روی است که پس از شست و شو، ظاهری همانند فولاد پیدا می کند.

آلومینیوم

آلومینیوم به دلیل وزن پایین و مقاومت بالای خود در برابر ضربه و همچنین اکسایش به یکی از بهترین روکش های ساندویچ پانل ها بدل شده است.این فلز همانند دیگر فلز های واکنش پذیر، با هوا واکنش می دهد اما این امر نه تنها آن را ضعیف نکرده بلکه بر مقاومت آن افزوده و از فلز زیرین خود در برابر اکسایش بهتر محافظت می کند. به همین دلیل است که شما می توانید از ساندویچ پانل هایی با این روکش در مناطق مرطوب استفاده کنید و نگران اکسید شدن آن ها نباشید!

ورق های گالوانیزه

ورق های گالوانیزه به ورق هایی گفته می شود که توسط یک لایه روی پوشیده می شوند. ورق های گالوانیزه مورد استفاده در صنعت ساندویچ پانل از نوع فولاد یا آهن گالوانیزه هستند.

لایه «روی» پوشاننده این پانل ها، با انجام یک واکنش اکسایش – کاهش از اکسید شدن فلز زیرین خود در اثر رطوبت جلوگیری می کند. پوشانندگی عالیِ روی در این پانل ها باعث می شود تا این پانل ها در تمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده باشند.

فوم درون پانل ها نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که هر یک برای نوعی از آب و هوا مناسب اند. مانند:

پلی اورتان : هزینه های سرمایشی و گرمایشی را کاهش داده و به دلیل خاصیت عایق حرارتی مناسب و بسیار بالا، مخصوص مناطق گرمسیر و مرطوب است.

پلی استایرن : بسیار قابل اشتعال است و عایق حرارتی مناسبی برای مناطق گرمسیر کشور نیست.

پشم‌ سنگ : یک عایق صوتی و حرارتی است که برای مناطق طبیعی پر سر و صدا یا گرم و خشک مناسب است. اما به دلیل نفوذ آب در آن، برای مناطق پر بارش انتخاب مناسبی نیست!

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟
چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

چه نوع ساندویچ پانلی برای مناطق گرمسیر خوبه ؟( اقلیم گرم و خشک )

این اقلیم شامل فلات مرکزی ایران می شود که در آن رطوبت هوا بسیار پایین است. به همین دلیل ورق آلوزینک و پشم‌سنگ می تواند انتخاب مناسبی باشد. وزش باد در این نواحی بسیار بالاست و ریزگرد ها و گرد و غبار بسیاری در این نواحی پدیدار می شود.

برای فضاهایی که لازم است از تجمع گرد و غبار جلوگیری شود یا جایی که برای شستشوی مکرر برنامه ریزی شده است، باید از پانل هایی با سطوح صاف یا میکرو پروفایل برای راحتی استفاده کنید.

با توجه به ویژگی های فنی تولید، ساخت سطوح صاف و میکرو پروفایل فقط برای صفحات دارای هسته پلی اورتان امکان پذیر است. همچنین برای بهبود استفاده از انرژی، پانل ها باید رنگ روشنی داشته باشند.

چه ساندویچ پانلی برای منطق شرجی (اقلیم گرم و مرطوب ) مناسبه ؟

سواحل جنوبی کشور که دارای این اقلیم هستند تابستان های بسیار گرمی را تجربه می کنند و رطوبت هوا در این نواحی بسیار بالاست. بارندگی در این مناطق چشمگیر نیست و به همین دلیل می توانید از پلی اورتان و پشم‌سنگ به همراه آلوزینک در ساخت پانل ها استفاده کنید.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه های نگه داری ساندویچ پانل های پشم‌سنگ بسیار زیاد است و با خرید پانل های پلی اورتان می توانید از ویژگی عایق گرمایشی و غیر اشتعال بودن آن نهایت استفاده را برده و هزینه های خود را کاهش دهید.

ساندویچ پانل مناسب منطقه سردسیر(اقلیم سرد) چه نوع ساندویچ پانلی است ؟

کوهستان های غربی کشور در اکثر ماه های زمستان توسط یخ پوشیده می شود و بارش های دائمی برف و باران وجود دارد. به همین دلیل برای انتخاب پانل مناسب برای این نواحی چند نکته حائز اهمیت است:

باید ساندویچ پانلی انتخاب شود که آب درون آن نفوذ نکند. پانل منتخب، عایق حرارتی بسیار خوبی باشد و گرما را هدر ندهد.پانل سقفی، سطح مسطحی داشته باشد تا برف روی سقف را نگه داشته و از آن به عنوان عایق استفاده کند. از پانل های با رنگ تیره استفاده شود تا نور خورشید جذب شود.

ساندویچ پانل مناسب مناطق شمالی ایران کدامند؟ (اقلیم معتدل و مرطوب )

بارندگی و رطوبت در سواحل جنوبی دریای خزر بسیار زیاد است و برای انتخاب پانل مناسب برای این نواحی باید اندکی مبتکرانه تر عمل کنیم. پانل استفاده شده در این نواحی باید در برابر رطوبت مقاوم باشد و برای سقف سازه ها از پانل های شیب دار استفاده کنیم.

به این دلیل، فوم پلی استایرن گزینه مناسبی نیست. ورق های آلوزینک هم شاید مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشند اما انتخاب مناسبی برای نواحی شمال کشور نیستند زیرا رطوبت این مناطق باعث زنگ زدن آن ها خواهد شد.طبق مطالب گفته شده، شما می توانید از پانل های گالوانیزه با هسته های پلی اورتانی استفاده کنید. اما به هیچ عنوان به پشم‌سنگ فکر نکنید زیرا رطوبت و بارندگی نواحی شمالی ممکن است به آن آسیب برساند!

با توجه به گزینه های بالا ساندویچ پانل دو رو آلوزینک با فوم پلی اورتان که یک رنگ تیره روکش آن را تشکیل داده است، بهترین گزینه برای این مناطق است و به هیچ عنوان نباید از فوم پلی استایرن استفاده شود.

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟
چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

از کجا ساندویچ پانل بخریم ؟

شما برای خرید و راحت و مناسب با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان فنی شرکت برای انتخاب دقیق ساندویچ پانل مناسب پروژه اجرایی خود بهره ببرید شرکت دنیای ماموت این امکان رابرای شما فراهم نموده است که قبل از خرید با مشاوران فنی شرکت تماس بگیرید تا شمارا برای خرید مناسب و مقرون به صرفه کمک نمایند .

به طور مثال برای  پروژه معمولی می توان با شرایط اقلیمی متعادل می توان از ساندویچ پانل سقفی 4 سانت یا 3 سانت استفاده نمود یا با توجه به کاربری و نوع استراکچر می توان ساندویچ پانل سقفی به صورت دورو ورق یا یک رو ورق خریداری نمود و برای پروژه مورد نظر استفاده کرد .

مشاوران ما با توجه به مشخصات استراکچر و نوع کاربری و با توجه به منطقه آب و هوایی بهترین ساندویچ پانل با نوع ورق و ضخامت به شما معرفی می نمایند و شما برای تصمیم گیری خود مختار می باشید . .

ما در دپارتمان شرکت دنیای ماموت تصمیم گرفتیم یک سری اطلاعات مفیدی در رابطه با خرید ساندویچ پانل در اختیار شما قرار بدهیم .که ضمن آشنایی با ساندویچ پانل نهایتا بتوانید به  یک تصمیم صحیحی برسید که بهترین محصول ممکن را متناسب با بودجه و متناسب با اهداف سازمانی تون و کاربری پروژه تون انتخاب بکنید .

آب و هوای مناسب برای مونتاژ و نصب پانل ها

چه ساندویچ پانلی بخریم ؟
چه ساندویچ پانلی بخریم ؟

پس از انتخاب ساندویچ پانل مناسب و خرید آن، لازم است به چند نکته هنگام نصب آن توجه داشته باشید. شرایط آب و هوایی زیر برای مونتاژ ساندویچ پانل ها اهمیت ویژه ای دارد:

فاکتور هایی مانند سرعت باد، بارش و دید از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. به دلیل پایین بودن نسبت وزن به مساحت صفحات، سرعت باد نباید بیشتر از ۴ متر بر ثانیه باشد.پانل ها نباید هنگام برف و بارندگی و یا مه نصب شوند. عملیات نصب ساندویچ پانل ها باید به محض از بین رفتن دید افراد در هنگام غروب یا نبود نور مصنوعی به عنوان روشنایی، متوقف شود.

سخن پایانی

استفاده از راهنمای خرید ساندویچ پانل روند نصب را تسهیل می کند و زمان بازسازی را به چند روز کاهش می دهد. ساندویچ پانل ها در طول عمر خود در معرض شرایط آب و هوایی متفاوت مانند باد، برف، باران، رطوبت و غیره قرار می گیرند و در برابر آن ها مقاومت می کنند. پس اقدام هوشمندانه آن است که نخست شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر خود را بشناسید و این موارد را در انتخاب ساندویچ پانل مناسب خود قرار دهید!

ساندویچ پانل سردخانه ای – ورق رنگی شیروانی – قیمت نصب ساندویچ پانل  – ساندویچ پانل ارزان – لیست قیمت ساندویچ پانل –

جهت کسب اطلاعات بیشتر از کارشناسان فنی از طریق چت آنلاین یا واتساپ و … تماس حاصل نمائید.

2717 3222 028 

7865 382 0912

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی با ما همراه باشید .

مزایای ساندویچ پانل کلین روم

برای بدست آوردن اطلاعات کافی درباره مزایای ساندویچ پانل کلین روم با ما همراه باشید .

اتاق یخچالی حمل مرغ

اتاق یخچالی حمل مرغ داری عایق بندی در برابر حرارت و آلودگی ها است. هدر رفتن انرژی با اتاق های حمل بار یخچالی وجود ندارد و آلودگی وارد محیط نمی شود.

نصب ساندویچ پانل سقفی پنج سانت

برای آشنایی بیشتر درباره نصب ساندویچ پانل سقفی پنج سانت با ما همراه باشید .

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.