کاربری کانکس ماموت

کاربری کانکس ماموت

کاربری کانکس ماموت

کاربری کانکس ماموت

دنیای امروز دنیای تغییرات سریع است و کانکس بهترین پاسخ برای نیازهایِ فضایی متغیر در این دنیا است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند .

کانکس چیست؟

ویژگی‌های شاخص کانکس

مزایای  کانکس

کانکس‌های ماموت با کاربری‌های مختلف

اجزای کانکس پیش‌ساخته ماموت

مقایسه کانکس‌های ورقی با کانکس های ماموت

کانکس مسکونی و مشخصات فنی کانکس مسکونی ماموت

کانکس کارگاهی

کانکس سردخانه‌ای

کانکس نگهبانی

قیمت کانکس ماموت

کاربری کانکس ماموت - ساندویچ پانل – مشخصات فنی ساندویچ پانل – اتاق یخچالی – ساندویچ پانل سقفی – نصب ساندویچ پانل
کاربری کانکس ماموت

کانکس چیست؟

کانکس سازه‌ای پیش‌ساخته با متراژ معین است. این اتاقک پیش‌ساخته ابعادی استاندارد و مشخص دارد؛ اما این به معنای محدودیت متراژ قابل‌ ساخت با کانکس نیست. بلکه بر عکس با کنار هم قرار دادن چندین کانکس می‌توان به راحتی فضاهایی با ابعاد متوسط و حتی وسیع به دست آورد. کانکس تمام ویژگی‌های سایر سازه‌ها و ساختمان‌ها را دارا است و بعلاوه دو مزیت اساسی و اضافی هم دارد:

سرعت در برپا نمودن

قابلیت حمل و جابه‌جایی

کانکس ماموت متفاوت از سایر انواع اتاقک پیش‌ساخته است. دلیل این امر استفاده این شرکت از ساندویچ پنل های تولید خود در ساخت انواع کانکس است. چند ویژگی انحصاری اتاقک پیش‌ساخته ماموت سبب می‌شوند که این سازه به طور گسترده برای کاربری‌های مختلف و حتی برای ساخت فضاهای وسیع کارایی داشته باشد.

پنج مورد از ویژگی‌های شاخص این محصول عبارت‌اند از:

سبک بودن

قابلیت جابه‌جایی سریع و آسان

برخورداری از ساختار سازه‌ای مقاوم

پیش‌ساخته بودن

مدولار بودن

اتاقک قابل‌حمل (Conex) ماموت علاوه بر موارد فوق، یک ویژگی بسیار مهم دیگر هم دارد، این محصول نیاز به مصرف انرژی را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. انواع اتاقک پیش‌ساخته ماموت نسبت به یک سازه معمولی با متراژ مشابه وابستگی کمتری به انرژی دارند. جداره‌های عایق کانکس ماموت مزیت‌های زیادی برای آن به همراه دارد که جلوگیری از اتلاف حرارتی و برودتی تنها یکی از این مزایا است.

سایر مزایای این کانکس که ناشی از استفاده از ساندویچ پانل است عبارت‌اند از:

عایق‌بندی صوتی و جلوگیری از نفوذ سر و صدای بیرون

ماندگاری و دوام در مجاورت هوای مرطوب و عدم نیاز به تعمیرات مداوم

قابلیت شستشوی بدنه خارجی و تمیز کردن فضای داخلی

ایستادگی در مقابل حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله

مقاومت در برابر ضربات جانبی

قابلیت پیاده‌سازی انواع طراح‌های داخلی

کاربری کانکس ماموت - ساندویچ پانل – مشخصات فنی ساندویچ پانل – اتاق یخچالی – ساندویچ پانل سقفی – نصب ساندویچ پانل
کاربری کانکس ماموت

کانکس‌های ماموت با کاربری‌های مختلف

شرکت ماموت با توجه به کارکردهای گوناگون و نیازهای کاربری‌های مختلف، محصولات خود را در انواع مختلفی تولید می‌نماید. تمام این تولیدات از لحاظ ساختار و استراکچر اصلی به هم شبیه هستند اما با توجه به نیازمندی‌های متفاوت هر کاربری برخی از مشخصات آنها متفاوت از هم است. همانطور که ذکر شد در تولید اتاقک‌های پیش‌ساخته ماموت، برای جداره‌ها از ساندویچ پنل استفاده می‌شود. نوع پانل مورد استفاده بستگی به کاربری کانکس دارد.

مهم‌ترین انواع کانکس ماموت عبارت‌اند از:

مسکونی

کارگاهی

سردخانه‌ای

نگهبانی

سرویس بهداشتی

عوارضی

عابر بانک (ATM)

حفاری

مخابراتی (شلتر)

اجزای کانکس پیش‌ساخته ماموت

تمام انواع اتاقک پیش‌ساخته ماموت با وجود برخی تفاوت‌ها، شامل چند بخش ثابت و مشترک هستند که اجزای اصلی کانکس بوده و در کنار هم کلیتی یکپارچه را تشکیل می‌دهند:

ساختار سازه‌ای اصلی

کف

دیوارها

سقف

در و پنجره‌ها

سیستم تأسیساتی (الکتریکی و مکانیکی)

سقف کانکس

کانکس‌های ماموت فرایند تولید بسیار منظم و دقیقی دارند. قطعات سقف بصورت یک تکه روی آن قرار گرفته و سقفی یکپارچه را به وجود می‌آورند که نیازی به عایق‌کاری مضاعف و ایزوگام ندارد. ساندویچ پانل به کار گرفته در سقف کانکس از نفوذ رطوبت و همچنین تبادل حرارت و برودت جلوگیری می‌نماید و دوام و طول عمر بالای سقف را تضمین می‌کند. سقف کانکس از لحاظ فرمی می‌تواند معمولی یا شیروانی باشد. یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین فرم سقف اتاقک پیش‌ساخته ماموت متراژ آن است. برای متراژهای بالاتر از ۳۶مترمربع (۳×۱۲) عموماً سقف کانکس بصورت شیروانی اجرا می‌شود.

کاربری کانکس ماموت - ساندویچ پانل – مشخصات فنی ساندویچ پانل – اتاق یخچالی – ساندویچ پانل سقفی – نصب ساندویچ پانل
کاربری کانکس ماموت

مقایسه کانکس‌های ورقی با کانکس های ماموت

تفاوت اصلی کانکس ماموت با انواع دیگر اتاقک پیش‌ساخته در جنس متریال مصرفی برای تولید آنها است. در تولید اتاقک‌های پیش‌ساخته ماموت از با کیفیت‌ترین پانل‌های عایق ساندویچی بهره گرفته می‌شود درحالی‌که سایر انواع اتاقک پیش‌ساخته ابتدا از ورق فلزی ساخته شده و بعد لایه‌ای از عایق به جداره‌ها افزوده می‌شود. مهم‌ترین موارد برتری کانکس ماموت نسبت به کانکس‌های ورقی عبارت‌اند از:

وزن سبک‌تری دارد و حمل و نصب آن راحت‌تر است

عمر مفید بیشتری دارد

عایق‌بندی قو‌ی‌تری در برابر اتلاف حرارتی دارد

دوام بیشتری در شرایط رطوبت شدید دارد

تصور عمومی این است که قیمت کانکس اصطلاحاً ورقی ارزان‌تر است. اما برای مقایسه قیمت باید به این نکته توجه داشت که قیمت هر یک از انواع اتاقک پیش‌ساخته ماموت بسته به کاربری رقمی متفاوت است. حتی در مواردی که قیمت کانکس ماموت اندکی بیشتر است خرید و استفاده از تولیدات ماموت به علت ماندگاری طولانی و حفظ دائمی کیفیت، به‌ صرفه‌تر می‌باشد.

کانکس مسکونی

کانکس مسکونی از جمله پرکاربردترین انواع اتاقک پیش‌ساخته در جهان است که هم برای اسکان موقت و هم برای اقامت طولانی‌مدت قابل استفاده است. کانکس مسکونی می‌تواند دقیقاً مانند خانه‌های معمولی دارای فضاهای مختلف و تجهیزات رفاهی کامل باشد. کانکس مسکونی بسته به نیاز خریدار و نوع استفاده (موقت یا دائم) در ابعاد مختلف تولید می‌شود و می‌تواند دارای آشپزخانه، اتاق، حمام و… باشد. نوع و توان تأسیسات سرمایشی و گرمایشی کانکس به نیاز مشتری، مساحت کانکس و گاه شرایط آب‌و‌گاهی منطقه مورد نظر بستگی دارد. اتاقک پیش‌ساخته مسکونی را می‌توان با اهداف مختلف و به منظور کاربردهای متفاوتی تهیه کرده و مورد استفاه قرار داد.

کانکس مسکونی را می‌توان به عنوان ویلای پیش‌ساخته، محل اقامت نیروهای کار در پروژه‌های ساختمانی و راه‌سازی، اسکان میان‌مدت ساکنان مناطق آسیب‌دیده از سیل و زلزله و… به کار برد. بهره از کانکس مسکونی بخصوص برای ساخت ویلا باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌گردد. ساخت ویلا با مصالح بنایی و به روش‌های معمولی دردسرهای زیادی دارد. کانکس مسکونی همچنین قابلیت جابه‌جایی راحت و حمل سریع دارد و در صورت عدم نیاز می‌توان آن را با قیمت مناسب فروخت. کانکس مسکونی در رنگ‌های مختلف قابل تولید است و از این رو امکان طراحی نماها و حجم‌های زیبا را برای طراحان فراهم می‌کند.

مشخصات فنی کانکس مسکونی ماموت

همان‌طور که ذکر شد کانکس مسکونی را می‌توان بنا بر نیازها و درخواست مشتری با مشخصات مختلف تولید و سفارشی‌سازی نمود. مشخصات کانکس مسکونی بیش از هر چیز وابسته به جنس جداره‌ها (دیوارها، کف و سقف)، تجهیزات، ابعاد و تعداد بازشوها (در و پنجره‌ها) و… است. مشخصات عمومی کانکس مسکونی ماموت عبارتند از:

شاسی کف کانکس مسکونی ماموت از نوع اسکیددار متشکل از دو عدد تیرآهن ۱۸ (IPE) می‌باشد. کلاف کف این کانکس از پروفیل فولادی با مقطع نبشی است که استقامت و استحکام زیادی دارد. شاسی ویژه کانکس مسکونی باعث شده تا این محصول نیازی به فونداسیون نداشته باشد. برای رنگ ساختار سازه‌ای و شاسی کانکس مسکونی از رنگ اپوکسی استفاده می‌شود.

کانکس مسکونی ماموت دارای دیوارهای از جنس ساندویچ پانل با ضخامت ۴ سانتیمتر است و عایق ساندویچ پانل مورد استفاده از نوع پلی یورتان با دانسیته ۲±۴۰ كیلوگرم بر متر مكعب می‌باشد. ورق فلزی ساندویچ پانل نقش قابل‌توجهی در دوام و البته زیبایی کانکس دارد. ورق‌های پانل دارای رنگ کوره‌ای هستند که ثبات بسیار بالایی دارد.

سقف کانکس مسکونی ماموت از ساندویچ پانل ۵ سانتیمتری دورو ورق تشکیل شده است که ورق‌های پانل از نوع پیش‌رنگ شده هستند. ساندویچ پانل به کار گرفته شده برای سقف کانکس مسکونی ماموت هم از نوع پلی یورتان است. به منظور افزایش استحکام سقف اتاقک پیش‌ساخته، سر درز دوخت ورق پانل‌ها از داخل پروفیل ناودانی قرار می‌گیرد.

در کف کانکس مسکونی ساندویچ پانل ۵ سانتیمتری قرار می‌گیرد و سپس روی آن تخته چندلایه ۱.۲ سانتیمتری نصب و در نهایت کفپوش PVC اجرا می‌گردد.

بازشوهای کانکس مسکونی به گونه‌ای جانمایی شده‌اند که ورود و خروج خللی در سیرکولاسیون فضای داخل ایجاد نکند و در عین حال روشنایی مورد نیاز تأمین گردد. اتاقک پیش‌ساخته مسکونی ماموت عموماً دارای دو پنجره از نوع UPVC و یک درب اصلی یک لنگه می‌باشد. درب کانکس با بهره از ساندویچ پانل ۴ سانتیمتری ماموت تولید شده است.

کاربری کانکس ماموت - ساندویچ پانل – مشخصات فنی ساندویچ پانل – اتاق یخچالی – ساندویچ پانل سقفی – نصب ساندویچ پانل
کاربری کانکس ماموت

کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی در دسته اتاقک‌های پیش‌ساخته‌ی ساده اما بشدت کاربردی قرار می‌گیرد. در تقریباً تمام پروژه‌های عمرانی و زیرساختی بخشی از فضای کارگاه برای قرارگیری کانکس‌های کارگاهی اختصاص می‌یابد تا مورد استفاده مهندسان و کارگران قرار می‌گیرد. خرید کانکس کارگاهی بسیار به‌صرفه‌تر از ساخت اتاقک با مصالح بنایی است. با حمل و نصب کانکس می‌توان کارگاه را در کمترین زمان ممکن تجهیز کرد. مهمتر از همه اینکه بعد از پایان عملیات ساخت می‌توان کانکس‌های کارگاهی را به راحتی به محل پروژه بعدی انتقال داد. مشخصات عمومی رایج‌ترین نوع کانکس کارگاهی ماموت از این قرار است:

کانکس کارگاهی ماموت دارای ابعاد ۶ متر در ۲.۵ متر است.

برای دیوارهای کانکس کارگاهی از ساندویچ پانل با ضخامت ۴ سانتیمتر استفاده می‌شود. پانل مذکور متشکل از یک هسته از جنس پلی یورتان و دو ورق آلوزینک و پیش‌رنگ شده است.

برای سقف از پنل ساندویچی با ضخامت ۵ سانتیمتر استفاده می‌شود. در این ساندویچ پانل هم دو ورق آلوزینک پیش‌رنگ شده در دو سمت هسته جای دارند.

برای کف اتاقک کارگاهی ماموت چوب چندلایی به ضخامت ۱.۸ سانتیمتر به کار گرفته می‌شود و کفپوشی از جنسPVC  روی آن قرار می‌گیرد.

کانکس سردخانه‌ای

در میان انواع رایج سازه‌های پیش‌ساخته کانکس سردخانه‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ساخت سردخانه بسیار زمان‌بر و پرهزینه است. از همین رو کارفرمایان در بسیاری از مواقع ترجیح می‌دهند از کانکس سردخانه‌ای به جای ساخت سردخانه به روش معمول بهره ببرند. این محصول با تأمین برودت لازم فضایی مناسب را برای حفظ و نگهداری از انواع مواد و محصولات حساس به دما فراهم می‌آورد. کانکس سردخانه‌ای را می‌توان در دو نوع (ثابت و سیار) تولید نمود. کانکس سردخانه‌ای به علت استفاده از پروفیل‌های قوی‌تر و همچنین ضخامت بیشتر دیوارها و سقف نسبت به سایر کانکس‌ها وزن بیشتری دارد. شرکت ماموت برای تمام جداره‌های کانکس سردخانه‌ای از ساندویچ پانل با ضخامت ۱۰ سانتی‌متر یا بیشتر استفاده می‌کند.

دیوارهای کانکس سردخانه‌ای ماموت از جنس ساندویچ پانل آلوزینک ۱۰ سانتیمتری هستند. عایق این ساندویچ پانل از نوع پلی یورتان با چگالی (دانسیته) ۲±۴۰ كیلوگرم بر متر مكعب می‌باشد. ورق‌های آلوزینک از نوع پیش‌رنگ شده با ضخامت ۲۵ میکرون هستند. البته در صورت نیاز می‌توان از پانل‌های با ضخامت بیشتر (۱۲.۵ و ۱۵ سانتیمتر) استفاده نمود.

سقف کانکس سردخانه‌ای ماموت عموماً با استفاده از ساندویچ پانل آلوزینک ۱۵ سانتیمتر اجرا می‌شود. ساندویچ پانل آلوزینک با ضخامت ۱۵ سانتی‌متر قوی‌ترین عایق حرارت در صنعت ساختمان محسوب می‌شود.

برای اطمینان از عایق‌بندی کف در کانکس سردخانه‌ای ماموت، از ساندویچ پانل با ضخامت ۱۵ سانتیمتر بهره گرفته می‌شود. پوشش نهایی کف کانکس سردخانه معمولاً ورق آلومینیوم آجدار است.

کانکس سردخانه‌ای ماموت بسته به نیاز درب یک لنگه یا دولنگه دارد. جنس درب کانکس از ساندویچ پانل با ضخامت ۸ سانتی‌متر است.

رایج‌ترین ابعاد برای کانکس سردخانه‌ای ثابت ۱۲ متر در ۳ متر می‌باشد. تأسیسات و تجهیزات کانکس سردخانه‌ای بخصوص یونیت سرمایشی (کندانسور، کمپرسور و…) باید بر مبنای ظرفیت کانکس، دمای مورد نظر و نوع کالاها تعیین گردد.

کانکس نگهبانی

اتاقک نگهبانی فضایی کوچک است که برای تأمین امنیت و کنترل ورود و خروج در محوطه طیف وسیعی از ساختمان‌ها بر پا می‌گردد. ساخت اتاقک نگهبانی با مصالح بنایی به‌صرفه نیست و از همین رو امروزه در اکثر موارد از کانکس نگهبانی استفاده می‌شود. کانکس نگهبانی ماموت در ابعاد و انواع گوناگونی تولید می‌گردد. کانکس‌های نگهبانی کوچک تنها به اندازه‌ی نشستن یک نفر جای دارند و کانکس‌های بزرگتر فضای کافی را برای استقرار ۲۴ ساعته دو نفر یا بیشتر فراهم می‌کنند. اتاقک‌های نگهبانی ماموت چند مزیت مهم نسبت به سایر اتاقک‌های پیش‌ساخته دارند:

جداره‌های عایق حرارت و تأمین فضای داخلی مطلوب

چارچوب سازه‌ای مستحکم و طول عمر بالا

طراحی متناسب با کاربری و به حداقل رساندن نقاط کور

نمای زیبا و تنوع زیاد در ابعاد، رنگ و طرح

کاربری کانکس ماموت - ساندویچ پانل – مشخصات فنی ساندویچ پانل – اتاق یخچالی – ساندویچ پانل سقفی – نصب ساندویچ پانل
کاربری کانکس ماموت

قیمت کانکس ماموت

قیمت اتاقک پیش‌ساخته به چندین عامل مختلف وابسته است. کاربری و ابعاد، متریال مورد استفاده در ساخت و البته تجهیزات کانکس بیشترین تأثیر را بر قیمت آن دارند. با مقایسه عملکرد و قیمت اتاقک‌های پیش‌ساخته با سازه‌های سنتی هم‌متراژ، مشخص است که استفاده از کانکس از جنبه اقتصادی به‌صرفه‌تر است. کارشناسان ماموت ساختمان همواره آمادگی دارند تا به شما در زمینه انتخاب کانکس مشاوره داده و قیمت هر یک از انواع اتاقک پیش‌ساخته را به شما اطلاع دهند. با کارشناسان ما در تماس باشید تا در سریع‌ترین زمان پاسخ تمام سوالاتتان را دریافت نمایید.

جمع‌بندی

در بسیاری از پروژه‌ها نیاز است تا فضاهایی کوچک و موقت ساخته شوند. اجرای اینگونه فضاها با مصالح سنتی مصداق بارز اتلاف سرمایه است. در مقابل اما کانکس با امکان نصب سریع، بهره‌وری انرژی بالا و البته قابلیت حمل و استفاده مجدد تنها گزینه ایده‌آل در اینگونه پروژه‌ها است. اتاقک پیش‌ساخته ماموت عملکرد بهتری نسبت به تمام انواع اتاقک‌های پیش‌ساخته دیگر دارد. خرید و استفاده از کانکس ماموت، یک سرمایه‌گذاری دراز مدت و بهینه‌ترین تصمیم ممکن است.

در این مقاله در موردکانکس جیست و انواع آن و مزیت های استفاده از کانکس در پروژه ها با هم به بررسی پرداختیم اگر سوالی مد نظر شما میباشد که این مقاله پاسخگو آن نیست میتوانید از طریق شماره های درج شده درسایت با مشاوران و متخصصان شرکت تماس بگیرید ما هر زمان پاسخگو تماس های شما هستیم 

لذا به منظور اطلاع قيمت کانکس ماموت مي‌توانيد از طريق راه‌هاي ارتباطي ذکر شده در سايت با کارشناسان فروش شرکت دنياي ماموت در ارتباط باشيد و اطلاعات لازم را در اين خصوص دريافت نماييد

2717 3222 028

7865 382 0912

نصب ساندویچ پانل

لیست نصابان ساندویچ پانلمشتریان ما می توانند ما را از بین برترین شرکت های حاضر لیست نصابان ساندویچ پانل برای پروژ های خود انتخاب کنند تولیدکنندگان ساندویچ پانلکمپانی ساندویچ پانل با بیش از سه دهه تجربه در نصب و اجرای ساندویچ پنل جزء تولیدکنندگان ساندویچ پانل می باشد. دنیای ماموتتوانسته ایم با تولید ساندویچ پانل با کیفیت گام مهمی در...

انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل انواع ساندویچ پانل ساندویچ پانل چیست What is a sandwich panel برای آشنایی بیشتر با ساندویچ پانل چیست ؟ درباره ساندویچ پانل ادامه مطلب را از دست ندهید. به زبان ساده ساندویچ پانل (sandwich Panel) ترکیب هسته پلی یورتان( Poly urethane)بین دولایه ورق فلزی ,محصولی است که ساندویچ پانل نامیده میشود و رایج ترین نوع فلز مورد...

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل

ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل   ساندویچ پانل یکرو ورق یکرو فویل شرکت ماموت نامی شناخته شده در زمینه بزرگترین تولیدکننده انواع ساندویچ پانل اعم از ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل دیواری ، ساندویچ پانل سردخانه ای ، ساندویچ پانل اتاق تمیز ، ساندویچ پانل یکرو ورق و یکرو فویل ، ساندویچ پانل پیچ مخفی ، ساندویچ پانل...

ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم  آنچه در این مقاله خواهید خواند عبارتند از  ساندویچ پانل کلین روم , و مشخصات فنی و کاربری آن میباشد با ما همراه باشید . ساندویچ پانل کلین روم ماموت (اتاق تمیز ) اتاق تمیز به اتاقی گفته می شود که کمترین میزان ورود و خروج آلاینده ها در آن انجام می شود ورود وخروج آلایندهها ...

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.